Водонепроникність зазвичай вказана на корпусі або циферблаті годинника написом Water Resistant (WR).

Поширена помилка полягає в тому, що показник водонепроникності в годинниках (наприклад 30М) розцінюється як фактична глибина, на яку можна занурювати годинник. Насправді метри, зазначені в параметрі водонепроникності годинника - це еквівалент тиску, який вимірюють водяним стовпом в метрах. Щоб краще зрозуміти цю величину, уявіть глибину 30 метрів, тиск води на такій глибині буде 3 атмосфери. Якщо на годиннику вказано 30М, це означає, що годинник був виготовлений і протестований на здатність витримувати атмосферний тиск до 3 АТМ та відповідно є водонепроникним.

 

Якщо на Вашому годиннику немає напису Water Resistant - вони позбавлені водозахисту. Поводитись з таким годинником слід так, як наприклад якщо б він був зроблений з паперу, тобто будь-яке попадання вологи на корпус годинника може призвести до пошкодження внутрішніх деталей та подальшої поломки.

Всі представлені на нашому сайті годинники швейцарських виробників є водонепроникними і відрізняються лише за показниками величини тиску.

Придивіться до написів на задній частині корпусу вашого годинника і перевірте, який вплив води здатний витримати ваш годинник.

Позначення водонепроникності на корпусі швейцарських годинників

 

Таблиця показників водонепроникності годиннка

Таблица показників водонепроникності годинника

WR 30Мгодинник витримує випадковий контакт з водою і випаровування зі шкіри. Годинник не можна занурювати під воду, не можна плавати і займатися водними видами спорту;

WR 50Мгодинник витримує випадкові та нерегулярні занурення в воду;

WR 100Мгодинником можна користоватися при будь-яких заняттях водними видами спорту, крім дайвінгу;

WR 200Мгодинник оснащений гвинтовою заводною голівкою, товщина скла та прокладки розраховані на тиск 20 АТМ. Перед контактом з водою необхідно переконається, що заводна голівка повністю загвинчена.
 

І наостанок, декілька важливих порад по догляду та використанням водонепроникних годинників:

  1.     Після кожної операції по налаштуванню годинника необхідно повернути голівку у початкове положення, натиснувши на неї до упору. Тільки тоді годинник збереже свої водонепроникні якості.
  2.     Перебуваючи під водою ніколи не натискайте на кнопки годинника.
  3.     Уникайте контакту годинника з дуже гарячою водою або гарячим паром, вологий годинник не можна сушити на батареї або іншому нагрівальному приладі.
  4.     Виробник рекомендує раз на рік проводити перевірку годинника на водонепроникність в авторизованому сервісі, де при необхідності замінять ізолюючі прокладки.

 

У наступній статті, ми докладніше розглянемо всі рекомендації та поради по догляду і правильної експлуатації швейцарських годинників, щоб допомогти вам зберегти їх в ідеальному стані і можливо через багато років подарувати своїм онукам ;)
 

Догляд за швейцарськими годинниками: прості поради і рекомендації виробника

Подивитись на сайті чоловічі водонепроникні годинники

Вибрати жіночі водонепроникні годинники

Спортивні годинники WR 100M / 200 M

Професійні годинники для дайвінгу WR 500M